Špagety s krevetami a šafránom

Recept na špagety s krevetami a šafránom som si požičala od Jamieho Olivera. Teda, ten pôvodný, ktorý som asi pred dvoma rokmi zahliadla v telke. Večer pri víne som potom lovila z pamäte ingrediencie. Tak možno ani tie nie sú kompletné, ale na chuti to týmto špagetám neuberá.

Neviem ako vy, ale vždy, keď začnem variť podľa receptu, ktorý ma zaujme, dostanem nutkavý pocit niečo zmeniť, urobiť inak. Niekedy ma, samozrejme, prinútia samotné ingrediencie, ktoré mi v kuchyni chýbajú. A tak napríklad miesto paradajok z konzervy použijem čerstvé, ktoré dám zapiecť. Čo však robí tieto cestoviny neodolateľnými, sú koreniny – šafrán a škorica. 

Špagety bez lepku sú alchýmiou

Keď som pri žemľovke spomínala, že jej fotenie bola výzva, tak fotenie bezlepkových špagiet je výzva dvojnásobná. A keby len fotenie! Uvariť cestoviny bez lepku je totiž tak trochu alchýmia. Ako predísť tomu, aby sa z nich po uvarení nestala zlepená hrča? Viac soliť? Pridať do vody olivový olej? Prepláchnuť cestoviny po uvarení studenou vodou? Ako správne variť cestoviny, ktorým chýba glutén, sa dozviete v tomto príspevku.

Recept je pre jednu osobu – ľahko si ho vynásobíte počtom jedákov pri stole. Aj keď… špagety sú také dobré, že odporúčam do rezervy uvariť o jednu porciu navyše.

Špagety s krevetami a so šafránom
Serves 1
Write a review
Print
Prep Time
10 min
Cook Time
30 min
Prep Time
10 min
Cook Time
30 min
Ingrediencie
 1. 125 g bezlepkových špagiet
 2. 200 g cherry paradajok
 3. 2 - 3 krevety
 4. 2 ančovičky
 5. 1 hlavička cesnaku
 6. olivový olej
 7. čierne korenie
 8. himalájska soľ
 9. šafrán
 10. škorica
 11. 1 chilli paprička
 12. parmezán
 13. bazalka
Postup
 1. Prepolené cherry paradajky a prepolenú hlavičku cesnaku posypeme himalájskou soľou a čerstvo pomletým čiernym korením, pokvapkáme olivovým olejom. Dáme zapiecť približne na dvadsať minút pri teplote 180 stupňov celzia.
 2. Papierovou utierkou osušené krevety opražíme na panvici, pridáme nadrobno nakrájané ančovičky a chilli papričku. Restujeme asi tri minúty, potom pridáme štvrť kávovej lyžičky škorice a také isté množstvo šafránu.
 3. Medzitým si uvaríme špagety v dostatočnom množstve osolenej vody.
 4. Krevety vyberieme z panvice, do ktorej pridáme upečené paradajky. Pridáme cesnak vytlačený z polovice hlávky upečeného cesnaku. Pridáme dve až tri lyžice vody z variacich sa špagiet.
 5. Uvarené špagety stočíme do hniezda na tanier, prelejeme omáčkou z pečených paradajok, na vrch položíme špagety, podľa chuti posypeme parmezánom a ozdobíme bazalkou.
 6. Parmezán môžte pridať na záver aj priamo do omáčky.
Poznámka
 1. Recept na špagety je pre jednu osobu - ľahko si ho vynásobíte počtom jedákov pri stole. Aj keď... špagety sú také dobré, že odporúčam do rezervy uvariť o jednu porciu navyše.
tasty camera http://tastycamera.com/

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*