Špagety s krevetami a šafránom

Recept na špagety s krevetami a šafránom som si požičala od Jamieho Olivera. Teda, ten pôvodný, ktorý som asi pred dvoma rokmi zahliadla v telke. Večer pri víne som potom lovila z pamäte ingrediencie. Tak možno ani tie nie sú kompletné, ale na chuti to týmto špagetám neuberá.

Neviem ako vy, ale vždy, keď začnem variť podľa receptu, ktorý ma zaujme, dostanem nutkavý pocit niečo zmeniť, urobiť inak. Niekedy ma, samozrejme, prinútia samotné ingrediencie, ktoré mi v kuchyni chýbajú. A tak napríklad miesto paradajok z konzervy použijem čerstvé, ktoré dám zapiecť. Čo však robí tieto cestoviny neodolateľnými, sú koreniny – šafrán a škorica. 

Špagety bez lepku sú alchýmiou

Keď som pri žemľovke spomínala, že jej fotenie bola výzva, tak fotenie bezlepkových špagiet je výzva dvojnásobná. A keby len fotenie! Uvariť cestoviny bez lepku je totiž tak trochu alchýmia. Ako predísť tomu, aby sa z nich po uvarení nestala zlepená hrča? Viac soliť? Pridať do vody olivový olej? Prepláchnuť cestoviny po uvarení studenou vodou? Ako správne variť cestoviny, ktorým chýba glutén, sa dozviete v tomto príspevku.

Recept je pre jednu osobu – ľahko si ho vynásobíte počtom jedákov pri stole. Aj keď… špagety sú také dobré, že odporúčam do rezervy uvariť o jednu porciu navyše.

Comments are closed.