Polievka z medvedieho cesnaku

Je nedeľa a z predpoludňajšej prechádzky po Devíne si domov opäť prinášame medvedí cesnak. Pesto už odpočíva v chladničke, na bryndzovej pomazánke s touto bylinkou sme si pochutnávali predvčerom, a dnes? Na dnešnom menu je polievka z medvedieho cesnaku. 

Bez smotany a mixéra

Pôvodne som mala v pláne krémovú polievku. Avšak, ako zvyčajne, tak aj pri tomto varení ma zrazu premkol pocit, že to urobím inak. Pohľad do hrnca, kde sa krásne miešali farby sušenej paradajky, žltých zemiakov a zeleného medvedieho cesnaku, rozhodol. K slovu sa tentoraz nedostal mixér, ani sladká smotana, čím sa tento recept stal nielen bezlepkový, ale aj bezlaktózový.

Ako som už zmienila, na začiatku som do polievky pridala sušené paradajky v olivovom oleji. Siahla som aj po ďalšom zo svojich domácich produktov – zeleninovom bujóne. Novotvar v tanieri  a nové chute ma milo prekvapili – určite si tento recept zopakujem. 

Zmena sa netýkala len receptu, ale aj fotenia. Keďže môj milý Olympus skončil kvôli odlomenej páčke na kryte batérie v oprave, siahla som po mobile. Navyše, nie svojom. Môj mobil totiž v posledný mesiac vytrvalo odmieta fotiť, respektíve fotí tak, že výsledok vyzerá akoby som mala dve a viac promile alkoholu v krvi. Ostal mi teda len Ivanov telefón a ja som opäť „varila“, z toho, čo bolo doma. Výsledok posúďte sami. Ale príliš nezoomujte 🙂

Polievka z medvedieho cesnaku
Write a review
Print
Prep Time
10 min
Cook Time
30 min
Total Time
40 min
Prep Time
10 min
Cook Time
30 min
Total Time
40 min
Ingrediencie
 1. 100 g medvedieho cesnaku
 2. 1 lyžica masla
 3. 1 lyžica olivového oleja
 4. 1 stredná cibuľa
 5. 3 väčšie zemiaky
 6. 5 sušených paradajok v olivovom oleji
 7. 500 ml zeleninového bujónu
 8. čierne korenie mleté
 9. soľ
Postup
 1. Na masle a olivovom oleji orestujame cibuľu nakrájanú nadrobno, pridáme nakrájané sušené paradajky a restujeme ďalších päť minút.
 2. Zalejeme zeleninovým bujónom, pridáme zemiaky nakrájané na malé kocky, mleté čierne korenie a soľ podľa potreby.
 3. Krátko pred uvarením zemiakov pridáme do hrnca umytý a nakrájaný mevedí cesnak. Krátko spolu povaríme a pred servírovaním do polievky pridáme čerstvo pomleté čierne korenie.
tasty camera http://tastycamera.com/

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*